Çeyiz Dünyası ve Ev Dekorasyonu Forumundan Kalorifer peteği havası nasıl alınır Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kalorifer peteği havası nasıl alınır

  Reklam
  Kalorifer peteği havası nasıl alınır  Kış mevsiminde baş ağrıtan kalorifer, ısınma, tesisat sorunları yazın gelmesi ile ikinci plana atılmış durumda. Ancak kaloriferleri yaza çıkarken temizlemek uzmanların sıklıkla önerdiği bir konu olarak dikkat çekiyor.
  Kalorifer peteği havası almak özellikle kış mevsiminde içi dolmuş peteklerinizi yazın soğuk günlerinde de sorunsuz kullanmanızı sağlayacaktır.
  Isınma uzmanları her ısınma sorununun amatörler tarafından çözülmesinin mümkün olmadığını ancak çoğu problemin kolay işlemlerle kullanıcılar tarafından da çözülebileceğini ortaya koymaktadırlar.
  Özellikle kalorifer peteği havası almak ve su seviyesini kontrol etmek bu işlemler içinde yer almakta. Kalorifer peteklerinin yan tarafında bulunan vidalar özel anahtarı ile hafifçe çevrilerek dışarı çıkartılabilir.
  Peteklerin içinde hava varsa dışarı çıkacaktır. Vidayı hafifçe çevirmek kalorifer peteğindeki suyun azalmadan sadece havasını dışarı vermekte çok önemlidir.
  Uzmanlar biraz su görünceye kadar vidanın aynı konumda tutulması gerektiğini ve su çıkmaya başlayınca tekrar sıkılmasını önermektedir.. Bu şekilde ısınmayan ya da yarı ısınan kalorifer petekleri tam olarak ısınmaya başlayacaktır ve yaz temizliği tamamlanacaktır.  Paylaş
  Kalorifer peteği havası nasıl alınır Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kalorifer günümüzde ısınmak için en güvenli ve en rahat olan yöntemlerin başında gelir. Fakat kış bittikten sonra boruların temizlenmesi ileride oluşacak tehlikeleri önlemek adına önemlidir.kalorifer havası nasıl alınır,  ince petek hava alma