Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Tansiyon düştüğünde nasıl normale çevrilir? Hakkında Kısa Bilgi
  1. 1
    Kayıtsız Üye

    Reklam

    Tansiyon düştüğünde nasıl normale çevrilir?

    Reklam
    Tansiyon düştüğünde nasıl normale çevrilir?

    ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BU SORULARIN CEVABI ALZIMDI


    Paylaş
    Tansiyon düştüğünde nasıl normale çevrilir? Mumine Forum

  2. 2
    Reklam
    Tansiyon düşüklüğü genellikle bir hastalığın habercisidir. Kalp yetmezliğinden, böbreklerde soruna ve tiroid vb. sorunlara kadar önemli ya da geçici durumlardan kaynaklanabilir. Size özel durum tesbitini bir sağlık kuruluşunda yaptırmalısınız.
    Düşen tansiyona kalıcı değil, geçici önlem olarak önerilen tuzlu ayran, şekerli su her bünye için uygun olmayabilir. Su içmek ve dinlenmek geçici rahatlama sağlar. Sürekli ve düzenli aralarla ölçüm yaptırıp doktor tedavisi almanızı öneririm.
    :
  3. 3
    ayrıca ekleyeyim =) bazen düşük tansiyon ( hypotansiyon) bir şok habercisi de olabilir.. herhangi bir alerji yada psikolojik,masif kan ( iç kanama yada bir dış kanama) , nöromotor bozukluıklarında vazokontrüksiyonun olmaması( damar kasılma dirençlerinin bozulması ) bir enfeksiyon hastalığı(septisemi) anafilaktik şok gibi vakalarda hipotansiyon görülür BU VAKALARDA Kİ UYGULAMALAR ÖZELDiR YÜkseltmek için Farklı uygulamalar gerektirir zaten bu vakalarda amaç tansiyonu yükseltmek değil hastanın yaşamını kurtarmaktırtansiyon düştüğünde nasıl normale çevrilir,  tansiyon dustugunde ne yenir